Here you are....and thanks for coming and wrestling your hearts out!
106-
1st James Brown, Sunnyside
2nd Devin Atencio, Los Alamos NM
3rd Keene Todacheene, Camp Verde
4th Jake Kripple, Ironwood
5th Ardale Livingston, Window Rock
6th Antonio Vigil- Los Alamos NM (All Star team)
113-
1st Kamron Whitewater, Page…….OUTSTANDING WRESTLER, LW
2nd Joseph Baca, Gallup NM
3rd Juan Vargas, Rancho NV
4th Jared Shroyer, Ironwood
5th Isaiah Maestas- Los Alamos NM
6th Victor Lopez – Sunnyside
120-
1st Juan Garcia, Sunnyside
2nd Skyler Pike, Camp Verde
3rd Damian Gonzalez, Los Alamos
4th Antron Petty, Ironwood
5th Zachary Ruiz, Page
6th Michael Ramos- Mohave
126-
1st Vicenti Loaiza, Sunnyside
2nd Dylan Workman , Round Valley
3rd Alex Randazzo, Ironwood
4th Arika Peacock, Monument Valley
5th Benjamin Perez, Camp Verde
6th Dylan Tahbo, Mohave
132-
1st Korben Uhler, Camp Verde
2nd Jimmizan Redhorse, Window Rock
3rd Kaleb June, Page
4th Aaron Begay, Newcomb NM
5th Abrin Vazquez, Sunnyside
6th Zavion Navarro- Blue Ridge
138-
1st Roman Bravo-Young, Sunnyside…….OUTSTANDING WRESTLER, MW
2nd Anthony Tinghitella, Camp Verde
3rd Jared Labaroon, Ironwood
4th Isreal Gellis, Los Alamos NM
5th Marc Irigoyin, Round Valley
6th Isaiah Honyumptewa- Chinle
145-
1st Aaron Rodriguez, Sunnyside
2nd Daniel White, Camp Verde
3rd Mikey Mariscal, Round Valley
4th Jake Kripple, Ironwood
5th Trent Miller, Mingus
6th Christian Penrod- Page
152-
1st Lucas Svoboda, Mingus
2nd Reyes Mendez, Los Alamos NM
3rd Lane Benally, Chinle
4th Devon Bishop, Miami
5th Noah Martinez, Sunnyside
6th Laken Wauneka- Ganado
160-
1st Elijah Wyatt, Sunnyside
2nd Dorian Daw, Page
3rd Colter Hogle, Round Valley
4th Owen Morin, Mohave
5th Nick Doerkson, Mingus
6th Carsten Brady, Blue Ridge
170-
1st Sabastian Mordecai, Sunnyside
2nd Conrad Brady, Camp Verde
3rd Kimbal Begay, Page
4th Chad Begay, Chinle
5th Asaiah Kamplain, Moriarty NM
6th Elisha Begay, Monument Valley
182-
1st Adam Henderson, Blue Ridge…….OUTSTANDING WRESTLER-HW
2nd Orlando Sotelo, Sunnyside
3rd Travis Burson, Moriarity NM
4th Deven Lobato, Mohave
5th Dylan Irish, Los Alamos NM
6th Mateo Martinez, Los Alamos (All-Star team)
195-
1st Matt Rees, Sunnyside
2nd Taylor Nez, Page
3rd Stone Aguirre, Ironwood
4th Brian Rios, Rancho NV
5th Aaron Parker, Blue Ridge
6th Paul Jones- Kingman
220-
1st Tristian Sanfield, Camp Verde
2nd Nathan Wagner, Chinle
3rd Calvert Tsosie, Pinon
4th Ryan Griffin, Mingus
5th Toby Yazzie, Ganado
6th Jason Sorenson, Kingman
285-
1st Adrian Monreal, Sunnyside
2nd Milo Light, Los Alamos NM
3rd McCall, Round Valley
4th Oliver Liles, Mohave
5th Ryan Orr, Ironwood
6th Adrian Brown, Rancho NV
TEAM STANDINGS
1. Sunnyside
2. Camp Verde
3. Page
4. Ironwood
5. Los Alamos NM
6. Round Valley
7. Mingus
8. Chinle- TEAM SPORTSMANSHIP AWARD
9. Mohave
10. Ganado
11. Monument Valley
12. Rancho NV
13. Window Rock
14. Gallup NM
15. Moriarty NM
16. Kingman
17. Blue Ridge
18. All-Star
19. Hopi
20. Northland Prep
21. Red Mesa
22. Newcomb
23. Miami
24. Pinon
25. Shonto Prep
26. San Carlos
27. Many Farms
28. Tohono O’odham