JB Doubles
Well-Known Member
D2-106
- 1st Place - Enzo Spina of Ironwood Ridge
- 2nd Place - Mitchell Jones of Campo Verde
- 3rd Place - Noah Krzysztofiak of Canyon View
- 4th Place - Adrian Ortiz-Juarez of Gilbert
- 5th Place - Landen Sanchez of Youngker
- 6th Place - Chase Carter of Casteel
1st Place Match
Enzo Spina (Ironwood Ridge) 10-1, So. over Mitchell Jones (Campo Verde) 18-2, So. (Dec 5-2)3rd Place Match
Noah Krzysztofiak (Canyon View) 18-1, Fr. over Adrian Ortiz-Juarez (Gilbert) 12-8, Jr. (Dec 8-2)5th Place Match
Landen Sanchez (Youngker) 8-2, Jr. over Chase Carter (Casteel) 13-6, Fr. (Dec 7-4)D2-113
- 1st Place - Gavin Gonzales of Ironwood
- 2nd Place - Luis Pastoriza of Agua Fria
- 3rd Place - Jackson Rustad of Casteel
- 4th Place - Robert Hernandez of Flowing Wells
- 5th Place - Giovanni Martinez Chavez of Canyon View
- 6th Place - Isaiah Trujillo of Buena
1st Place Match
Gavin Gonzales (Ironwood) 13-0, Sr. over Luis Pastoriza (Agua Fria) 6-1, Sr. (Dec 11-10)3rd Place Match
Jackson Rustad (Casteel) 10-1, So. over Robert Hernandez (Flowing Wells) 13-2, So. (MD 10-2)5th Place Match
Giovanni Martinez Chavez (Canyon View) 16-5, Fr. over Isaiah Trujillo (Buena) 10-4, Jr. (Dec 4-3)D2-120
- 1st Place - Daniel Miranda of Mountain View Marana
- 2nd Place - Jake Dunham of Campo Verde
- 3rd Place - James Maheras of Casteel
- 4th Place - Clemente Delgado of Gila Ridge
- 5th Place - Ricardo Marroquin of Pueblo Magnet
- 6th Place - Rylkee Kynaston of Buena
1st Place Match
Daniel Miranda (Mountain View Marana) 16-1, So. over Jake Dunham (Campo Verde) 18-3, Sr. (Dec 3-1)3rd Place Match
James Maheras (Casteel) 19-2, Sr. over Clemente Delgado (Gila Ridge) 10-2, . (Dec 9-4)5th Place Match
Ricardo Marroquin (Pueblo Magnet) 10-2, Sr. over Rylkee Kynaston (Buena) 9-4, Jr. (Fall 5:21)D2-126
- 1st Place - Ruben `Xavier` Lerma of Ironwood
- 2nd Place - Will Effinger of Casteel
- 3rd Place - David Chase of Cienega
- 4th Place - ISAIAS BORBON of Desert View
- 5th Place - Kellen St.Louis of Williams Field
- 6th Place - Brady Jones of Gila Ridge
1st Place Match
Ruben `Xavier` Lerma (Ironwood) 9-1, Fr. over Will Effinger (Casteel) 19-1, Jr. (Fall 3:14)3rd Place Match
David Chase (Cienega) 9-3, Jr. over ISAIAS BORBON (Desert View) 4-3, So. (Dec 3-2)5th Place Match
Kellen St.Louis (Williams Field) 13-6, So. over Brady Jones (Gila Ridge) 9-5, . (Dec 5-2)D2-132
- 1st Place - Sergio Ramos of Casteel
- 2nd Place - Gilbert Rodriguez of Mountain View Marana
- 3rd Place - Asthon Teo of Ironwood Ridge
- 4th Place - Mark Sanchez of Tempe
- 5th Place - Nathan Kempton of Gila Ridge
- 6th Place - Jordan Beauvais of Ironwood
1st Place Match
Sergio Ramos (Casteel) 20-0, Jr. over Gilbert Rodriguez (Mountain View Marana) 16-1, Sr. (Dec 4-3)3rd Place Match
Asthon Teo (Ironwood Ridge) 9-2, Sr. over Mark Sanchez (Tempe) 18-3, Sr. (MD 8-0)5th Place Match
Nathan Kempton (Gila Ridge) 14-1, . over Jordan Beauvais (Ironwood) 9-3, Fr. (Fall 3:35)D2-138
- 1st Place - Brandon Paredes of Mountain View Marana
- 2nd Place - Brandon Herzog of Cactus Shadows
- 3rd Place - Joseph Misitano of Campo Verde
- 4th Place - Ayden Navarro of Gila Ridge
- 5th Place - Colby Ryan of Raymond Kellis
- 6th Place - Xylyx Abele of Casteel
1st Place Match
Brandon Paredes (Mountain View Marana) 18-0, Sr. over Brandon Herzog (Cactus Shadows) 18-1, Jr. (MD 13-3)3rd Place Match
Joseph Misitano (Campo Verde) 19-2, Jr. over Ayden Navarro (Gila Ridge) 10-4, . (Fall 2:20)5th Place Match
Colby Ryan (Raymond Kellis) 19-1, So. over Xylyx Abele (Casteel) 15-7, Jr. (MD 9-0)D2-145
- 1st Place - Ramon Ramos of Casteel
- 2nd Place - Trent Wikel of Desert Mountain
- 3rd Place - Cole Hickey of Cienega
- 4th Place - Anthony Chacon of Campo Verde
- 5th Place - Pablo Macias of Ironwood
- 6th Place - Ethan Desilva of Ironwood Ridge
1st Place Match
Ramon Ramos (Casteel) 21-0, Sr. over Trent Wikel (Desert Mountain) 17-1, So. (Fall 2:17)3rd Place Match
Cole Hickey (Cienega) 11-1, Sr. over Anthony Chacon (Campo Verde) 7-8, Sr. (Dec 5-2)5th Place Match
Pablo Macias (Ironwood) 14-2, Fr. over Ethan Desilva (Ironwood Ridge) 9-4, Sr. (MD 8-0)D2-152
- 1st Place - Austin Scott of Mountain View Marana
- 2nd Place - Brent Ward of Ironwood Ridge
- 3rd Place - Joshua Tucker of Campo Verde
- 4th Place - ANTONIO LOPEZ of Desert View
- 5th Place - Armando Valencia of Gila Ridge
- 6th Place - Enrique Lueraharris of Raymond Kellis
1st Place Match
Austin Scott (Mountain View Marana) 18-0, Jr. over Brent Ward (Ironwood Ridge) 11-2, Sr. (SV-1 9-7)3rd Place Match
Joshua Tucker (Campo Verde) 17-4, Sr. over ANTONIO LOPEZ (Desert View) 10-3, Sr. (Fall 2:06)5th Place Match
Armando Valencia (Gila Ridge) 7-2, . over Enrique Lueraharris (Raymond Kellis) 15-4, Sr. (Fall 2:26)D2-160
- 1st Place - Chris Lopez of Mountain View Marana
- 2nd Place - Jacob Done of Casteel
- 3rd Place - Brandon Guzman of Higley
- 4th Place - Luke Leon of Ironwood Ridge
- 5th Place - Caden Calloway of Campo Verde
- 6th Place - Vincent Ibarra of Gilbert
1st Place Match
Chris Lopez (Mountain View Marana) 9-0, Sr. over Jacob Done (Casteel) 14-2, So. (Dec 7-5)3rd Place Match
Brandon Guzman (Higley) 16-3, Sr. over Luke Leon (Ironwood Ridge) 9-3, Sr. (MD 14-3)5th Place Match
Caden Calloway (Campo Verde) 19-4, Sr. over Vincent Ibarra (Gilbert) 12-9, Jr. (Dec 5-3)D2-170
- 1st Place - Markell Rivera of Ironwood
- 2nd Place - Benny Madrid of Desert Mountain
- 3rd Place - Brayden Hasher of Cactus Shadows
- 4th Place - CJ Hangartner of Cienega
- 5th Place - Brennan Callison of Casteel
- 6th Place - Angelo Ramat of Williams Field
1st Place Match
Markell Rivera (Ironwood) 17-0, So. over Benny Madrid (Desert Mountain) 16-2, Sr. (Dec 5-1)3rd Place Match
Brayden Hasher (Cactus Shadows) 20-2, Jr. over CJ Hangartner (Cienega) 9-3, Jr. (Dec 12-8)5th Place Match
Brennan Callison (Casteel) 19-2, Jr. over Angelo Ramat (Williams Field) 13-5, Sr. (Fall 3:11)D2-182
- 1st Place - Jake Ortiz of Desert Mountain
- 2nd Place - Ritchie McCormack of Cienega
- 3rd Place - Julian Gordin of Mountain View Marana
- 4th Place - Nick Sutter of North Canyon
- 5th Place - Angel Martinez of Agua Fria
- 6th Place - Sean Hardy of Willow Canyon
1st Place Match
Jake Ortiz (Desert Mountain) 17-0, Sr. over Ritchie McCormack (Cienega) 10-1, Jr. (Dec 4-3)3rd Place Match
Julian Gordin (Mountain View Marana) 15-3, Jr. over Nick Sutter (North Canyon) 8-3, Sr. (MD 13-3)5th Place Match
Angel Martinez (Agua Fria) 12-3, Sr. over Sean Hardy (Willow Canyon) 19-3, Jr. (Dec 8-6)D2-195
- 1st Place - Andrew (AJ) Valle of Casteel
- 2nd Place - Connor Calloway of Campo Verde
- 3rd Place - Gabe Levy of Cienega
- 4th Place - NICHOLAS WILLIAMS of Mountain View Marana
- 5th Place - Kayden Luke of Ironwood Ridge
- 6th Place - Bryson Plueger of Willow Canyon
1st Place Match
Andrew (AJ) Valle (Casteel) 17-0, Jr. over Connor Calloway (Campo Verde) 16-3, Jr. (Dec 4-2)3rd Place Match
Gabe Levy (Cienega) 11-1, Sr. over NICHOLAS WILLIAMS (Mountain View Marana) 12-4, Sr. (Dec 3-1)5th Place Match
Kayden Luke (Ironwood Ridge) 11-4, Fr. over Bryson Plueger (Willow Canyon) 18-3, Sr. (MD 12-1)D2-220
- 1st Place - Rudy Acedo of Mountain View Marana
- 2nd Place - Majel Morones of Campo Verde
- 3rd Place - Josh Consavage of Cienega
- 4th Place - Raychon Cardona of Casteel
- 5th Place - Raymond Aragon of Flowing Wells
- 6th Place - Jahliel Flores of Agua Fria
1st Place Match
Rudy Acedo (Mountain View Marana) 16-0, Sr. over Majel Morones (Campo Verde) 20-1, So. (Inj. 2:11)3rd Place Match
Josh Consavage (Cienega) 9-3, Jr. over Raychon Cardona (Casteel) 14-5, Jr. (MD 12-3)5th Place Match
Raymond Aragon (Flowing Wells) 11-4, So. over Jahliel Flores (Agua Fria) 11-2, Sr. (Fall 4:31)D2-285
- 1st Place - Cailor Benson of Paradise Valley
- 2nd Place - Gilbert Calderon of Washington
- 3rd Place - Wyatt Nelson of Ironwood Ridge
- 4th Place - Jake Leighty of Campo Verde
- 5th Place - Toafia Fruean of Buena
- 6th Place - Julian Laborin of Dysart
1st Place Match
Cailor Benson (Paradise Valley) 20-1, Sr. over Gilbert Calderon (Washington) 14-2, Jr. (Inj. 0:00)3rd Place Match
Wyatt Nelson (Ironwood Ridge) 12-1, Sr. over Jake Leighty (Campo Verde) 15-5, Sr. (Dec 1-0)5th Place Match
Toafia Fruean (Buena) 10-2, So. over Julian Laborin (Dysart) 7-3, So. (Fall 2:44)
Last edited: