Junior High - 68
Guaranteed Places
Junior High - 73
Guaranteed Places
Junior High - 78
Guaranteed Places
Junior High - 83
Guaranteed Places
Junior High - 88
Guaranteed Places
Guaranteed Places
- 1st Place - Christian Castillo of Grindhouse Wrestling Club
- 2nd Place - Edwin Sierra of Arizona Grapplers
- 3rd Place - Samuel Smith of Cyclones Wrestling & Fitness
- 4th Place - Gabriel Ramirez of Arizona Champions
- 5th Place - Racer Uhler of Camp verde
- 6th Place - Karlee Brooks of Olympus/East Valley Wrestling
- Christian Castillo (Grindhouse Wrestling Club) won in tie breaker - 1 over Edwin Sierra (Arizona Grapplers) (TB-1 1-0)
- Samuel Smith (Cyclones Wrestling & Fitness) won by fall over Gabriel Ramirez (Arizona Champions) (Fall 2:54)
- Racer Uhler (Camp verde) won by decision over Karlee Brooks (Olympus/East Valley Wrestling) (Dec 8-2)
Junior High - 73
Guaranteed Places
- 1st Place - Breck Williams of Show Low
- 2nd Place - Brody Townsend of Camp verde
- 3rd Place - Aj Lopez of Grindhouse Wrestling Club
- 4th Place - Bergen Doolen of Olympus/East Valley Wrestling
- 5th Place - Damian Moreno of Somerton
- 6th Place - Angel Casillas of Camp verde
- Breck Williams (Show Low) won by decision over Brody Townsend (Camp verde) (Dec 9-2)
- Aj Lopez (Grindhouse Wrestling Club) won by decision over Bergen Doolen (Olympus/East Valley Wrestling) (Dec 6-2)
- Damian Moreno (Somerton) won by decision over Angel Casillas (Camp verde) (Dec 2-0)
Junior High - 78
Guaranteed Places
- 1st Place - beric jordan of Olympus/East Valley Wrestling
- 2nd Place - Sergio Pena of Cyclones Wrestling & Fitness
- 3rd Place - Christian Davis of Eloy Blue Devils
- 4th Place - Josiah Armstrong of Grindhouse Wrestling Club
- 5th Place - Jared Beas of Somerton
- 6th Place - Audrey Jimenez of Unattached
- beric jordan (Olympus/East Valley Wrestling) won by decision over Sergio Pena (Cyclones Wrestling & Fitness) (Dec 6-2)
- Christian Davis (Eloy Blue Devils) won by decision over Josiah Armstrong (Grindhouse Wrestling Club) (Dec 7-4)
- Jared Beas (Somerton) won by decision over Audrey Jimenez (Unattached) (Dec 6-0)
Junior High - 83
Guaranteed Places
- 1st Place - Daniel Guanajuato of Eloy Blue Devils
- 2nd Place - Lucas Eviston of Thorobred WC
- 3rd Place - Xavier Castillo of Grindhouse Wrestling Club
- 4th Place - Miguel DeHoyos of Olympus/East Valley Wrestling
- 5th Place - joseph Jarman of Olympus/East Valley Wrestling
- 6th Place - Jackson Rustad of Thorobred WC
- Daniel Guanajuato (Eloy Blue Devils) won by decision over Lucas Eviston (Thorobred WC) (Dec 1-0)
- Xavier Castillo (Grindhouse Wrestling Club) won by decision over Miguel DeHoyos (Olympus/East Valley Wrestling) (Dec 4-0)
- joseph Jarman (Olympus/East Valley Wrestling) won by decision over Jackson Rustad (Thorobred WC) (Dec 7-0)
Junior High - 88
Guaranteed Places
- 1st Place - Derek Guanajuato of Eloy Blue Devils
- 2nd Place - Jarom Hughes of Mount Elden
- 3rd Place - Tony Roybal of Morenci
- 4th Place - Israel Ibarra of Eloy Blue Devils
- 5th Place - Zach Wene of Laveen Wrestling
- 6th Place - Tyton Slade of Mogollon
- Derek Guanajuato (Eloy Blue Devils) won by decision over Jarom Hughes (Mount Elden ) (Dec 6-2)
- Tony Roybal (Morenci) won by fall over Israel Ibarra (Eloy Blue Devils) (Fall 1:29)
- Zach Wene (Laveen Wrestling) won by decision over Tyton Slade (Mogollon) (Dec 2-1)