Jr. High State 2018 RESULTS

0
1345

73
Guaranteed Places

  • 1st Place – Brody Townsend of Camp Verde
  • 2nd Place – Breck Williams of Show Low
  • 3rd Place – Daniel Guerrero of Anza Trail
  • 4th Place – Ryen Martin of Kaibeto BS
  • 5th Place – Damian Moreno of Somerton
  • 6th Place – CJ Winters of St. Johns

78
Guaranteed Places

  • 1st Place – James Armstrong of Sierra
  • 2nd Place – Christian Davis of Eloy
  • 3rd Place – Jared Beas of Somerton
  • 4th Place – Noah Torres of Morenci
  • 5th Place – Mitchell Jones of South Valley
  • 6th Place – Jace Fullmer of Highland

83
Guaranteed Places

  • 1st Place – John Provencio of Morenci
  • 2nd Place – Daniel Guanajuato of Eloy
  • 3rd Place – Adyn Bostick of Sierra
  • 4th Place – Ty Trickle of Basis Phoenix
  • 5th Place – Rodriguez Joseph of Kayenta
  • 6th Place – Troy Garrick of Cross

88
Guaranteed Places

  • 1st Place – Zander Phaturos of Holbrook
  • 2nd Place – Derek Guanajuato of Eloy
  • 3rd Place – J.J. Diaz of Flowing Wells
  • 4th Place – Adrien Wess of Altadena
  • 5th Place – Jarom Hughes of Mount Elden
  • 6th Place – Tony Roybal of Morenci

93
Guaranteed Places

  • 1st Place – Kai Miller of Cottonwood
  • 2nd Place – Demarko Gomez of Woodard
  • 3rd Place – Charles Croci of Mountain Vista
  • 4th Place – John Martinez of High Desert
  • 5th Place – Juan Flores of Eloy
  • 6th Place – Kash Macumber of Willcox

98
Guaranteed Places

  • 1st Place – Sergio Ramos of Casteel
  • 2nd Place – Wyatt Ogle of Eloy
  • 3rd Place – Christian Lopez of Anza Trail
  • 4th Place – Cristian Rivera of Desert Sky – Tucson
  • 5th Place – Jose Menjivar of Somerton
  • 6th Place – Mike Woods of Mount Elden

104
Guaranteed Places

  • 1st Place – Emilio Ysaguirre of Eloy
  • 2nd Place – Julian Ayala of Somerton
  • 3rd Place – Andy Wilhelm of Show Low
  • 4th Place – Mason Palmer of Pima
  • 5th Place – Alex Terrian of South Valley
  • 6th Place – Mike Avelar of Anza Trail

111
Guaranteed Places

  • 1st Place – Jaime Rivera of Desert Sky – Tucson
  • 2nd Place – David Sweetman of South Valley
  • 3rd Place – Chase Beyer of Centennial
  • 4th Place – Brennan Callison of Casteel
  • 5th Place – Shawn Hudman of Morenci
  • 6th Place – Jaxton Mortensen of Heritage

118
Guaranteed Places

  • 1st Place – Isaac McKean of Cottonwood
  • 2nd Place – Joseph Misitano of South Valley
  • 3rd Place – James Thomas of St. Johns
  • 4th Place – Davey Morales of Newell Barney
  • 5th Place – Justin Cypert of Somerton
  • 6th Place – Austin Scott of Wilson

125
Guaranteed Places

  • 1st Place – Alexander Barron of Somerton
  • 2nd Place – Tyler Sauter of Mountain Sky
  • 3rd Place – Ritchie McCormack of Rincon Vista
  • 4th Place – David Chase of Corona Foothills
  • 5th Place – Samsel Yellowhair of Tuba City
  • 6th Place – Matthew Davis of Heritage

133
Guaranteed Places

  • 1st Place – Kaleb Cordova of Safford
  • 2nd Place – Arturo Anaya of Somerton
  • 3rd Place – Jesse Powers of Payson
  • 4th Place – Nate Tennant of Tortolita
  • 5th Place – Steve Calvin of Eloy
  • 6th Place – Angel Hernandez of High Desert

142
Guaranteed Places

  • 1st Place – Enrique Macias of Woodard
  • 2nd Place – Andrew Valle of South Valley
  • 3rd Place – Cody Torres of Morenci
  • 4th Place – Alejandro Torres of Casteel
  • 5th Place – Carson Allen of Highland
  • 6th Place – Karson Zimmerman of Safford

154
Guaranteed Places

  • 1st Place – Fernando Villaescusa of Rio Rico
  • 2nd Place – Rene Fragoso of Sierra
  • 3rd Place – AJ Murphy of Casteel
  • 4th Place – Travis Christianson of Payson
  • 5th Place – Thayer Nez of Tuba City
  • 6th Place – Micheal Kelley of Humboldt

167
Guaranteed Places

  • 1st Place – Devin Sullivan of Joyce Clark
  • 2nd Place – Fernando Gonzales of Safford
  • 3rd Place – Jadan Ah-Quin of South Valley
  • 4th Place – Khoury Gonzales of Centennial
  • 5th Place – Ethan Morrison of Wilson
  • 6th Place – David Lowen of Mount Elden

180
Guaranteed Places

  • 1st Place – Nik White of Show Low
  • 2nd Place – Parker McClure of Highland
  • 3rd Place – Brayden Kobylinski of Desert Ridge
  • 4th Place – Connor Calloway of South Valley
  • 5th Place – Nathaniel Maldonado of Safford
  • 6th Place – Jack Saron of Altadena

245
Guaranteed Places

  • 1st Place – Nate Meza of Desert Ridge
  • 2nd Place – Umu Kamuka of Highland
  • 3rd Place – Alan Abril of Camp Verde
  • 4th Place – Mario Lopez of Joyce Clark
  • 5th Place – Odel Robles of Somerton
  • 6th Place – Joseph Jackson of Benson

 

Leave a Reply